<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

»"Misterium życia zwierzÄ…t"

ZWIERZĘTA LÄ„DÓW I OCEANÓW ÅšWIATA OD WIELKICH SSAKÓW I DOMOWYCH PUPILI, PRZEZ EGZOTYCZNE RYBY I PTAKI, AÅ» PO OWADY I BAKTERIE

Delfiny nawoÅ‚ujÄ… siÄ™ po imieniu, a orki żyjÄ… w kulturze liczÄ…cej ponad 700 000 lat. Szympansy prowadzÄ… wojny strategiczne, a maÅ‚py bonobo uwielbiajÄ… sproÅ›ne pogaduszki. PisklÄ™ta kaczek zdajÄ… skomplikowane testy na abstrakcyjne myÅ›lenie, a Å›limaki z wÅ‚asnej woli robiÄ… rundki w koÅ‚owrotkach dla  chomików. Owady używajÄ… narzÄ™dzi, a ryby bawiÄ… siÄ™ termometrami. Szczury uwielbiajÄ… imprezować, a kruki zjeżdżać na sankach po oÅ›nieżonych dachach. Mrówki rozpoznajÄ… siÄ™ w lustrze i strojÄ… przed powrotem do domu. Psy karzÄ… za nielojalność, ale potrafiÄ… wybaczyć, jeÅ›li siÄ™ przeprosi. PajÄ…ki wybierajÄ… zawód odpowiadajÄ…cy ich osobowoÅ›ci i osobistym preferencjom. A my ludzie nie przestajemy siÄ™ dziwić...

Od wielorybów Å›piewajÄ…cych co roku nowe pieÅ›ni, po orangutany eksperymentujÄ…ce z erotycznymi gadżetami i sex-lalkami wÅ‚asnej roboty doktor Karsten Brensing ukazuje fascynujÄ…ce bogactwo przeżyć i emocji zwierzÄ…t: o czym marzÄ…, jak tworzÄ… wspólnoty, jakich obyczajów przestrzegajÄ…, jakie obrzÄ™dy odprawiajÄ… i jakie zasady moralne wyznajÄ…. OdsÅ‚ania Å›wiat, którego nigdy wczeÅ›niej nie widzieliÅ›my – zdumiewajÄ…co podobny do naszego.

Na podstawie najnowszych badaÅ„ naukowych i wÅ‚asnych obserwacji Karsten Brensing, biolog morski i doktor etologii, odkrywa przed nami niezbadane tajemnice życia zwierzÄ…t.

źródÅ‚o opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródÅ‚o okÅ‚adki: www.wydawnictwoamber.pl