<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p>

»"Historia Mademoiselle Oiseau"

Pięknie ilustrowana opowieść o przyjaźni, marzeniach, dorastaniu i bajkowej paryskiej modzie.

Aleja Minionych Czasów. Serce Paryża. To tutaj, na ostatnim piÄ™trze starej kamienicy mieszka elegancka i bardzo osobliwa Mademoiselle Oiseau. Ile ma lat? Nie pytajcie, tego nie wie nikt. PrawdÄ™ mówiÄ…c, sÄ…siedzi z rzadka tylko widujÄ… jÄ… na balkonie, gdzie wystrojona w perÅ‚owy naszyjnik pokazuje siÄ™ w towarzystwie swoich kotów i ptaszków. PiÄ™tro niżej mieszka dziewiÄ™cioletnia Isabella, dziewczynka tak zwyczajna, że aż niewidzialna. Tak, nikt jej nie dostrzega, nikt z niÄ… nie rozmawia, nie chce siÄ™ z niÄ… bawić. Pewnego dnia po powrocie ze szkoÅ‚y Isabella naciska zÅ‚y guzik windy i przez pomyÅ‚kÄ™ wjeżdża do mieszkania panny Oiseau… Tak zaczyna siÄ™ historia pewnej niezwykÅ‚ej, peÅ‚nej magii i przygód, przyjaźni.

Panna Oiseau to poÅ‚Ä…czenie Pippi PoÅ„czoszanki, panny Havisham i Amelii z Montmartre’u – ubranych w doskonaÅ‚e i ponadczasowe kreacje Å›wiata mody. - Belinda Graham, „Kulturen”

Cudownie kapryÅ›na! Mademoiselle Oiseau to prawdziwa paryżanka! - Jennifer L. Scott, autorka Lekcji madame Chic

źródÅ‚o opisu: Wydawnictwo Literackie, 2017

źródÅ‚o okÅ‚adki: www.wydawnictwoliterackie.pl