<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

»Pokochać Ukrainę. Alina Łęska, Jacek Łęski

Ukraina, Ukraińcy i Polacy oczami polsko-ukraińskiego małżeństwa - historia, polityka, kuchnia, kariera, korupcja, sztuka, miło¶ć, zwyczajne życie i droga do Europy, młode pokolenie kontra sowiecka tradycja.

Polaków i Ukraińców dzieli, ale i ł±czy więcej niż się wydaje. I chociaż zwi±zek ten jest bardzo skomplikowany, to nie przypadkiem Ukrainki s± najczę¶ciej wybieranymi przez Polaków żonami z zagranicy.

Ta ksi±żka powstała w czasie bardzo trudnym dla Ukrainy. W czasie, w którym oczy całego ¶wiata s± zwrócone na Kijów, Krym i Lwów. Polacy bardzo często, ¶ledz±c wydarzenia rozgrywaj±ce się tuż za granic±, u¶wiadamiaj± sobie, że wiedz± o Ukrainie niewiele. To wła¶nie dla nich jest ta opowie¶ć – opowie¶ć o kraju fascynuj±cym, pełnym kolorów i kontrastów, dumnym ze swej głęboko zakorzenionej tradycji, która przebija się niemal wszędzie, a z drugiej strony zaskakuj±cym wyj±tkow± energi± młodego pokolenia, oryginaln± sztuk±, kosmicznymi wynalazkami i po prostu życzliw±, go¶cinn±, słowiańsk± dusz±.