<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

»Dobra pamięć, zła pamięć. Ewa Woydyłło

Jak działa nasza pamięć? Dlaczego jedne zdarzenia doskonale zapamiętujemy, a inne wymazujemy z pamięci? Jak ćwiczyć pamięć? I w końcu: czy niezawodna pamięć, o której często marzymy i której często pragniemy, rzeczywi¶cie jest nam tak bardzo potrzebna?

Najnowsza ksi±żka Ewy Woydyłło to pod wieloma względami rewolucja w my¶leniu o pamięci. Znana psycholog pisze bowiem nie tylko o tym, jak dbać o sw± pamięć, ale przede wszystkim o tym, jak ćwiczyć się w zapominaniu. Pamięć może przecież być Ľródłem cierpień, może posiadać toksyczn± moc, z któr± trzeba umieć walczyć. Ta ksi±żka dla wielu osób może stać się orężem w tej trudnej walce.

Ewa Woydyłło zaprasza czytelników do swego gabinetu terapeutycznego i doradza, jak uwolnić się od pamięci złej. Pokazuje, jak wydobyć dobre wspomnienia i pozwolić im zapanować nad złymi, które często nas zniewalaj±. Autorce pomagaj± w tym zaproszeni rozmówcy:

Anna Dodziuk – psychoterapeutka, autorka ksi±żek psychologicznych, która opowiada, jak radzić sobie ze skaz± wstydu i winy;
Małgorzata Sieczkowska – psychoterapeutka, trenerka w zakresie Somatic Experiencing, która dzieli się swoj± wiedz± na temat leczenia traum;
Jerzy Korzewski – psycholog kliniczny, psycho- i hipnoterapeuta, który wyja¶nia rolę hipnozy w docieraniu do ukrytej w nie¶wiadomo¶ci prawdy o sobie;
Wiktor Osiatyński – prawnik, autor ksi±żek o uzależnieniu i jego pokonywaniu, który przekonuje, że rozwój osobisty polega między innymi na pracy nad własn± pamięci±.

Ľródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2014