<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p>

»To ja, Malala, Lamb Christina, Yousafzai Malala

Historia pakistañskiej dziewczynki, która z nara¿eniem ¿ycia walczy o prawa kobiet i ich dostêp do edukacji.
Gdy talibowie przejêli kontrolê nad Dolin± Swat w Pakistanie, jedna dziewczynka odwa¿y³a siê im sprzeciwiæ. Malala Yousafzai podjê³a walkê o swoje prawo do nauki.
We wtorek dziewi±tego pa¼dziernika 2012 roku, w wieku piêtnastu lat, niemal zap³aci³a za to najwy¿sz± cenê. W drodze powrotnej ze szko³y postrzelono j± w g³owê z bliskiej odleg³o¶ci i wydawa³o siê, ¿e nie prze¿yje.
Ale cudem wyzdrowia³a i los rzuci³ j± z dalekiej wioski w pó³nocnym Pakistanie do siedziby ONZ w Nowym Jorku. W wieku szesnastu lat sta³a siê globalnym symbolem pokojowego protestu i najm³odsz± w historii kandydatk± do pokojowej Nagrody Nobla.

„To ja, Malala” to niezwyk³a opowie¶æ o rodzinie dotkniêtej piêtnem terroryzmu; o walce o prawo dziewcz±t do nauki; ojcu, który bêd±c w³a¶cicielem szko³y, zaszczepi³ w córce zami³owanie do wiedzy, i odwa¿nych rodzicach, którzy w spo³eczeñstwie, gdzie na pierwszym miejscu stawia siê synów, nade wszystko ukochali córkê.
Dziêki Malali uwierzycie, ¿e moc g³osu jednej osoby bywa si³± napêdow± zmian na ¶wiatow± skalê.