<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p>

»To ja, Malala, Lamb Christina, Yousafzai Malala

Historia pakistaskiej dziewczynki, która z naraeniem ycia walczy o prawa kobiet i ich dostp do edukacji.
Gdy talibowie przejli kontrol nad Dolin Swat w Pakistanie, jedna dziewczynka odwaya si im sprzeciwi. Malala Yousafzai podja walk o swoje prawo do nauki.
We wtorek dziewitego padziernika 2012 roku, w wieku pitnastu lat, niemal zapacia za to najwysz cen. W drodze powrotnej ze szkoy postrzelono j w gow z bliskiej odlegoci i wydawao si, e nie przeyje.
Ale cudem wyzdrowiaa i los rzuci j z dalekiej wioski w pónocnym Pakistanie do siedziby ONZ w Nowym Jorku. W wieku szesnastu lat staa si globalnym symbolem pokojowego protestu i najmodsz w historii kandydatk do pokojowej Nagrody Nobla.

„To ja, Malala” to niezwyka opowie o rodzinie dotknitej pitnem terroryzmu; o walce o prawo dziewczt do nauki; ojcu, który bdc wacicielem szkoy, zaszczepi w córce zamiowanie do wiedzy, i odwanych rodzicach, którzy w spoeczestwie, gdzie na pierwszym miejscu stawia si synów, nade wszystko ukochali córk.
Dziki Malali uwierzycie, e moc gosu jednej osoby bywa si napdow zmian na wiatow skal.