<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

»¦cigaj±c pamięć - Szapołowska, Grażyna; Bielska, Aleksandra.

Kilkana¶cie tygodni z życia znanej aktorki – autobiograficzna opowie¶ć o podróży w przeszło¶ć i w gł±b własnych emocji.

W autobiograficznej ksi±żce autorka opowiada o emocjonalnej podróży, któr± odbywa w dwóch przestrzeniach: realnej i umysłowej. Pierwsza ma okre¶lony czas i miejsce. Jest nim dom w Aninie i okres 13–14 tygodni, w trakcie których umierała matka bohaterki. Poszczególne zdarzenia zapisane w formie notatek czy relacji stanowi± główn± o¶ utworu i budz± pamięć – czyli drug± przestrzeń. Codzienno¶ć przecinaj± wspomnienia dzieciństwa, planów filmowych, miło¶ci, spotkań, podróży. Obrazami z przeszło¶ci steruj± emocje i wrażliwo¶ć autorki. Spoza maski zimnej femme fatal przyczepionej jej przez media wyłania się wrażliwy człowiek, uważny obserwator ludzi i otaczaj±cej rzeczywisto¶ci.

„Grażyna Szapołowska obdarzona jest nie tylko urod±, ale niew±tpliwym talentem aktorskim. Jest w niej co¶ nieodparcie kobiecego. (...) Pokazała, iż potrafi zagrać bardzo różne postaci, a ¶rodki artystyczne, którymi dysponuje, predestynuj± j± do ról niejednoznacznych w swej ostatecznej wymowie”.

Wiesława Czapińska

Ľródło: http://www.publio.pl

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?