<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

»"Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia..." Iza Michalewicz i Jerzy Danilewicz

Ksi±żka "Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia" Izy Michalewicz i Jerzego Danilewicza to poruszaj±ca, a chwilami nawet wstrz±saj±ca historia gwiazdy polskich i amerykańskich estrad. "Prawda o niej okazała się ciekawsza od mitu" - zapewnia Iza Michalewicz.
Wybujała wyobraĽnia, egocentryzm, chorobliwa zazdro¶ć, trudne relacje z synem i rodzin±, sukces w Stanach Zjednoczonych, współpraca z SB, uzależnienia i w końcu samotno¶ć piosenkarki, któr± można okre¶lić mianem jednego z najbardziej zmarnowanych talentów w Polsce - nieznane dot±d szczegóły z życia Czesławy Cie¶lak, znanej jako Violetta Villas, po raz pierwszy ujrzały ¶wiatło dzienne.
"Napisali¶my o Violetcie dramat w dwudziestu aktach, rozbieraj±c na czę¶ci pierwsze całe jej życie. Okazała się postaci± niezwykle plastyczn±, barwn± i pełn± sprzeczno¶ci. Człowiekiem, który obdarzony wielkim, niepospolitym talentem, nie był w stanie dĽwign±ć własnej kariery" - powiedziała PAP Iza Michalewicz, współautorka ksi±żki.
Biografia jest prób± odpowiedzi na pytanie, dlaczego Violetta Villas, jeden z największych talentów wokalnych w Polsce, nie zrobiła kariery na miarę swych możliwo¶ci i ostatnie lata życia spędza w samotno¶ci, ubóstwie i atmosferze skandalu.

Ľródło: http://kultura.wp.pl