<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

»"KALINA Jestem, jaka jestem" Piotr Gacek

Ksika autobiograficzna o Kalinie Jdrusik, niezwykej kobiecie, ktra bya jak kolorowy, egzotyczny ptak w peerelowskim wiecie. Przymiewaa wczesn szarzyzn. Rozjaniaa ycie wszystkich wok siebie. ya te nie na miar tamtych czasw: i prywatnie i zawodowo. Kalina Jdrusik bya aktork teatraln, filmow, piosenkark i artystk kabaretow. Bya te symbolem seksu tamtego czasu. Jej wystpy zachwycay i szokoway. Publicznie pokazywaa si z krzyykiem na odsonitym biucie i to bez stanika. W tamtych czasach robio to wraenie i na katolickiej, i komunistycznej widowni. Prowokowaa do tego stopnia, e wczesny I sekretarz partii Wiesaw Gomuka rozbi telewizor nie wytrzymawszy omdlewajcego spojrzenia Kaliny pyncego z ekranu. Sama uwaaa si za polsk Marilyn Monroe. Tak jak ona piewaa przyciszonym i zmysowym gosem. Kochaa i zdradzaa, ale najwaniejszym mczyzn jej ycia pozosta m, pisarz Stanisaw Dygat. Mawiaa, e wyowi j z morza i uczyni swoj zot rybk.

rdo: http://www.sklep.gildia.pl