<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p>

»"KALINA Jestem, jaka jestem" Piotr Gacek

Ksi±¿ka autobiograficzna o Kalinie Jêdrusik, niezwyk³ej kobiecie, która by³a jak kolorowy, egzotyczny ptak w peerelowskim ¶wiecie. Przyæmiewa³a ówczesn± szarzyznê. Rozja¶nia³a ¿ycie wszystkich wokó³ siebie. ¯y³a te¿ nie na miarê tamtych czasów: i prywatnie i zawodowo. Kalina Jêdrusik by³a aktork± teatraln±, filmow±, piosenkark± i artystk± kabaretow±. By³a te¿ symbolem seksu tamtego czasu. Jej wystêpy zachwyca³y i szokowa³y. Publicznie pokazywa³a siê z krzy¿ykiem na ods³oniêtym biu¶cie i to bez stanika. W tamtych czasach robi³o to wra¿enie i na katolickiej, i komunistycznej widowni. Prowokowa³a do tego stopnia, ¿e ówczesny I sekretarz partii Wies³aw Gomu³ka rozbi³ telewizor nie wytrzymawszy omdlewaj±cego spojrzenia Kaliny p³yn±cego z ekranu. Sama uwa¿a³a siê za polsk± Marilyn Monroe. Tak jak ona ¶piewa³a przyciszonym i zmys³owym g³osem. Kocha³a i zdradza³a, ale najwa¿niejszym mê¿czyzn± jej ¿ycia pozosta³ m±¿, pisarz Stanis³aw Dygat. Mawia³a, ¿e wy³owi³ j± z morza i uczyni³ swoj± z³ot± rybk±.

¼ród³o: http://www.sklep.gildia.pl