<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Nawigacja
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Brak wydarzeń.

Nowości wydawnicze
Ankieta
W jaki sposób najczęciej trafiasz na ciekawe książki?

samodzielnie wyszukuję książki na półce w bibliotece

ciekawe książki poleca mi bibliotekarz

polecenia rówieśników, rodziny, znajomych

czytanie recenzji w prasie lub gazetek w bibliotece

inne

» #zostańwdomu


Drodzy czytelnicy

 

W wyjątkowej sytuacji kiedy musimy ograniczyć nasze kontakty ze światem zewnętrznym przygotowaliśmy dla Państwa listę stron www, na których za darmo można obcować z kulturą

Polecamy:

Ninateka

Wolnelektury

Polona

darmowe serwisy z e-bookami:

Nexto

Publio

Woblink

Virtualo

Ebook.pl

Ebookpoint

Bookini

Ebooks43

Wikiźródła

Chmura czytania

 

muzea i wystawy:

Władysław Hasior w Galerii Opera

Muzeum Jacka Malczewskiego

Muzeum Witolda Gombrowicza

Muzeum Jana Kochanowskiego

Wirtualne Muzeum Fotografii

 

Życzymy owocnych poszukiwań i miłej lektury.

 

Czytaj więcej» Komunikat


Uwaga

Zgodnie z decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego o zamknięciu instytucji kultury Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna będzie zamknięta dla Czytelników od 12 marca 2020. O terminie ponownego otwarcia biblioteki zawiadomimy Czytelników odrębnym komunikatem.

 

Czytaj więcej» Ferie 2020 w Bibliotece


Ferie 2020 w Bibliotece

              Ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęły się od turnieju gier planszowych. W dniu pingwina, uczestnicy poznali wiele ciekawostek o tych zwierzętach z przygotowanej przez bibliotekarkę prezentacji multimedialnej. W czasie zajęć plastycznych dzieci wyklejały z kolorowego papieru pingwiny. Na koniec mogły także zrelaksować się przy zimowych kolorowankach. Największą popularnością cieszyły się zabawy w kodowanie kubeczkami. Uczestnicy dowiedzieli się na czym polega język kodowania i jak go rozszyfrować. Dużo emocji wśród dzieci wzbudziło układanie według szyfru kolorowych kubeczków. Posłużyły one również do gry w „kółko i krzyżyk”, przy układaniu budowli, wież i zabaw w odtwarzanie zaproponowanych układów kubków. Wszystkie zadania wymagały od uczestników wiele kreatywności. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i chętnie brały w nich udział. W drugim tygodniu chętni mogli wziąć udział w zajęciach kodowania z robotem Photon. Podczas zajęć dzieci mogły na tablecie zaprogramować robota – jego trasę, ruchy, kolor czułek, a nawet odgłosy. W ostatnim dniu ferii przenieśliśmy się do świata żab - dzieci mogły obejrzeć prezentację z której dowiedziały się jak wyglądają i gdzie żyją najciekawsze żaby świata, a w trakcie zajęć plastycznych wykonały żabki z papieru. Podczas zabawy z chustą animacyjną Klanzy dzieci mogły uczestniczyć w zabawie ruchowej „zaczarowany staw”. Miłym zakończeniem ferii był słodki poczęstunek.
              Zajęcia podczas ferii w filii nr 1 na Starówce rozpoczęły się od programowania z robotami Photon. Tym razem dzieci programowały już w programie Photon Blocks, polegającym na nanoszeniu bloczków na ekran, co rozwija u dzieci umiejętność tworzenia złożonych programów i wcześniejszego wykrywania błędów. Zajęcia pod hasłem „Z sercem w roli głównej” upłynęły nam w walentynkowym nastroju. Robiliśmy kolorowe magnesy, laurki, pisaliśmy wyraz "Kocham Cię" w różnych językach świata. Nie zabrakło balonów, słodkości i wyśmienitego humoru. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy zajęć grali w gry planszowe i poprzez zabawę poznawali różne kraje i kontynenty.
               Na czas ferii zimowych Filia nr 2 w Pogalewie Wielkim stała się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla młodych czytelników. Uczestnicy „Ferii w Bibliotece” mogli pograć w gry planszowe, poukładać puzzle oraz pobawić się z Photonem. Dzieci wykonały również ciekawe biżuterie z różnych materiałów. W tych dniach uczestnicy mogli wykonywać prace plastyczne, według swojego pomysłu lub przyłączyć się do zaproponowanej przez prowadzącego zabawy. Młodzi uczestnicy warsztatów okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne, oryginalne prace, które można podziwiać w Bibliotece.

            W filii nr 3 dzieci brały udział w turnieju gier planszowych. Każdy znalazł coś dla siebie. Było rysowanie, pokazywanie, ćwiczenie sprawności manualnej. Dużo emocji i jeszcze więcej dobrej zabawy.
         Ferie zimowe dobiegły już końca ale biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=385

 

Czytaj więcej» Informacja


W dniach 27.02 - 06.03.2020 Filia nr 2 w Pogalewie będzie nieczynna.

Czytaj więcej» LEGIMI W DOLNOBRZESKIEJ BIBLIOTECE


LEGIMI W DOLNOBRZESKIEJ BIBLIOTECE

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzegu Dolnym przystąpiła do projektu „Legimi na Dolnym Śląsku”, dzięki któremu otrzymała dostęp do bazy 60 000 e-booków.

Czytelnicy zapisani do naszej biblioteki mogą uzyskać darmowy dostęp do wielu nowości wydawniczych oraz literatury pięknej, literatury faktu oraz innych kategorii jakie posiada portal legimi.pl. Czytelnicy mogą już teraz czytać nowości bez konieczności zapisywania się w kolejkę!

Jedyne co wystarczy zrobić to pobrać z biblioteki unikalny kod dostępu, założyć konto na legimi.pl oraz zainstalować bezpłatną aplikację Legimi. Książki w abonamencie można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze i wybranym modelu czytnika całkowicie za darmo! Jedynym warunkiem jest posidanie karty bibliotecznej w naszej placówce J

Kod zostanie aktywowany po założeniu bezpłatnego konta na stronie:

http://www.legimi.pl/dbpw

Następnym krokiem jest pobranie książek z aplikacji na wybranym urządzeniu.

Legimi jest jedyną taką firmą umożliwiającą dostęp do e-booków w ramach usług abonamentowych. Wypożyczanie książek elektronicznych jest możliwe dzięki nawiązanej współpracy z dolnośląskimi bibliotekami publicznymi.

Czytaj więcej» „Pani zima”


„Pani zima”

Pod koniec stycznia 2020 rok w Filii nr 2 w Pogalewie Wielkim  prowadzone były m.in.  zajęcia pod nazwą „Pani Zima ”. Ich adresatem byli najmłodsi czytelnicy. Podczas zajęć dzieci słuchały piosenek o tematyce zimowej oraz uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat aktualnej pory roku. Wysłuchały recytacji wiersza Ludwika Jerzego Kerna pod tytułem "Kolorowy śnieg”.  Z radością powitały Panią Zimę przybyłą do  biblioteki. Chętnie odgadywały zagadki zadawane przez Nią. Była również zabawa ruchowa "Kulig" i  "Wirujące śnieżynki".

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=384

Czytaj więcej» Dzień zebry w filii nr 2


Dzień zebry w filii nr 2

W filii nr 2 w Pogalewie Wielkim 31 stycznia w kl. I odbyło się święto „Dzień Zebry”. Klasa  zamieniła się w prawdziwą sawannę, którą opanował kolor czarno-biały. Z okazji “Dnia Zebry” mieliśmy możliwość bliżej poznać to egzotyczne zwierzę oraz odpowiedzieć sobie na nurtujące nas pytania: “Czy zebra jest czarna w białe paski czy też biała w czarne?” Hmmm?…. Rozbudzaliśmy zainteresowania nie tylko przyrodnicze… bo jak wiadomo słowo “zebra” ma niejedno znaczenie. Z tego względu mieliśmy okazję przypomnieć sobie kilka zasad panujących na przejściu dla pieszych. Dzieci tworzyły również wspólną pracę plastyczną, która okazała się ciekawą formą zajęć dydaktycznych. Również wspólnie z dziećmi zostało przeczytane opowiadanie „Zguba” to forma  mająca  cel promujący czytelnictwo już od najmłodszych lat.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=383

Czytaj więcejWspółpracują z nami
Współpracują z nami

Projekt i wykonanie: Krzysztof Plichta
Powered by PHP-Fusion