<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

» Dotacja ministerialna na zakup nowości wydawniczych

Dotacja ministerialna na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki „TAMA”

Miło nam poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna „TAMA” w Brzegu Dolnym po raz kolejny otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych. Zakupy nowych książek na kwotę 8.000 zł zostały zrealizowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki zakupione w ramach tej kwoty można rozpoznać po pieczęci na stronie tytułowej  o treści Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ze środków własnych (czyli gminnych otrzymanych w ramach dotacji organizatora biblioteki) zakupiono książki na kwotę 32.000 zł. Łączna kwota wydatków w ramach współpracy wyniosła  40.000 zł. Dolnobrzeska książnica wzbogaciła się o pozycje drukowane z literatury pięknej, w tym także w języku angielskim i niemieckim oraz audiobooki czyli książkę mówioną. Nie zabrakło także ciekawych pozycji popularnonaukowych, w tym biografii sławnych ludzi oraz książek dla młodych czytelników.  Nasze zbiory biblioteczne zmieniają się z roku na rok. To wymaga nieco pracy, ale satysfakcja tego co widzimy na półkach jest ogromna. Mamy nadzieję, że czytelnicy korzystający z księgozbiorów naszych placówek widzą również te zmiany. Zmieniamy się dla Was, dlatego tym bardziej zachęcamy do korzystania z Biblioteki.

Zapraszamy również do współtworzenia księgozbioru. Mogą Państwo informować nas o książkach, które chcieliby przeczytać. Te zapisy bierzemy  w pierwszej kolejności pod uwagę podczas zakupów nowych książek. Warto skorzystać z tej możliwości. Zakupy nowości wydawniczych realizujemy zawsze do końca listopada każdego roku.

Bogusława Aleksandrowicz,

Dyrektor biblioteki TAMA