<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p>

» Program Rozwoju Bibliotek

Projekty

news: prb.JPGNasza Biblioteka, jako biblioteka partnerska bierze udzia³ w Programie Rozwoju Bibliotek, którego celem jest wzmocnienie roli informacyjnej i spo³ecznej tych placówek. Naszymi partnerami w programie s± dwie biblioteki: Gminna Biblioteka Publiczna w Siekierczynie i Gminny O¶rodek Kultury i Sportu. Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaniu, natomiast Bibliotek± wiod±c± jest Gminna Biblioteka Publiczna z Janowic Wielkich.

Program Rozwoju Bibliotek jest realizowany przez Fundacjê Rozwoju Spo³eczeñstwa Informacyjnego, która wiosn± 2008 r. zosta³a powo³ana przez Polsko-Amerykañsk± Fundacjê Wolno¶ci w celu koordynacji nowatorskiego programu maj±cego na celu u³atwienie polskim bibliotekom publicznym dostêpu do komputerów, Internetu i szkoleñ.

Program Rozwoju Bibliotek skierowany jest do bibliotek publicznych we wszystkich gminach wiejskich i miejsko-wiejskich oraz w gminach miejskich, maj±cych nie wiêcej ni¿ 20 tys. mieszkañców. Program bêdzie realizowany w latach 2009-2013. Ma siê on przyczyniæ do wzmocnienia ca³ego systemu bibliotecznego, integracji ¶rodowiska, stosowania nowoczesnych technologii informatycznych i komunikacyjnych w pracy bibliotek.

28 czerwca 2009 r. zakoñczy³ siê nabór do pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Do pierwszego naboru do Programu zg³osi³o siê 959 bibliotek z ca³ej Polski, co stanowi³o 42% spo¶ród wszystkich 2292 uprawnionych gmin. Poniewa¿ do PRB aplikowa³y biblioteki gminne wraz ze swoimi filiami, ogó³em zg³osi³y siê 2884 placówki biblioteczne. Po analizie zg³oszeñ, bior±c pod uwagê kryteria obowi±zuj±ce przy naborze do Programu ostatecznie przyjêto 612 bibliotek.

Wiêcej informacji na stronie: http://biblioteki.org/pl