<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

»"BaÅ›nie braci Grimm"

Niniejsze wydanie baÅ›ni braci Grimm zawiera ponad 60 utworów zebranych i spisanych przez Wilhelma i Jakuba w pierwszych dekadach XIX wieku, przeznaczonych dla mÅ‚odszych i starszych czytelników. W książce znaleźć można nie tylko baÅ›nie najbardziej lubiane i popularne, by wymienić choćby „ÅšpiÄ…cÄ… królewnÄ™”, „O wilku i siedmiu koźlÄ…tkach”, „Jasia i MaÅ‚gosiÄ™” czy „Kopciuszka”, ale także rzadziej publikowane, wÅ›ród których sÄ… na przykÅ‚ad „Bajka o diable z trzema zÅ‚otymi wÅ‚osami”, „BiaÅ‚oÅ›nieżka i Różanka” oraz „Jednooczka, Dwuoczka i Trzyoczka”. Przez baÅ›nie przewija siÄ™ motyw walki dobra ze zÅ‚em, a stronice zapeÅ‚niajÄ… bohaterowie próbujÄ…cy pokonać przeciwnoÅ›ci losu, których dzieje stajÄ… siÄ™ ilustracjÄ… wielu życiowych prawd. Na duchu podnoszÄ… pokrzepiajÄ…ce zakoÅ„czenia. Wszystko to sprawia, że kolejne pokolenia czytajÄ… i zachwycajÄ… siÄ™ baÅ›niami Grimmów do dziÅ›. Atutem obecnego wydania sÄ… także przepiÄ™kne ilustracje Carla Offterdingera, Alexandra Zicka i Paula Friedricha Meyerheima, pochodzÄ…ce z przeÅ‚omu XIX i XX w.

źródÅ‚o opisu: znak.com.pl

źródÅ‚o okÅ‚adki: znak.com.pl