<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

»WoÅ‚yÅ„ski gambit

ChroÅ„ kobietÄ™, która nie ma prawa żyć.

Znajdź mordercÄ™ w Å›wiecie, w którym mordujÄ… siÄ™ caÅ‚e narody.

Kielecczyzna. GrudzieÅ„ 1942 roku. Lwowski ekspolicjant PaweÅ‚ Bujnicki szuka kobiety, która zniknęła bez Å›ladu. To Å»ydówka, Chaja Welcman. Okupanci dbajÄ…, by zminimalizować szanse na przeżycie takich jak ona. Ponure odkrycie, którego dokona Bujnicki, uÅ›wiadomi mu, że w wojennej zawierusze nie można ufać nikomu.

WoÅ‚yÅ„. Rok 1943. PaweÅ‚ wraca w rodzinne strony, gdzie Polacy przestajÄ… siÄ™ czuć bezpiecznie. On sam przekona siÄ™ o tym, jeszcze zanim wysiÄ…dzie z pociÄ…gu. Na miejscu czeka go nietypowa propozycja niemieckiego oficera. Bujnicki niejedno przeżyÅ‚ i wiele widziaÅ‚. Tym razem jednak przyjdzie mu prowadzić potrójne dochodzenie. BÄ™dzie szukaÅ‚ kobiety, dóbr zagrabionych przez TrzeciÄ… RzeszÄ™ i mordercy jednego z czÅ‚onków polskiej samoobrony. Wszystko to w piekle woÅ‚yÅ„skiej rzezi.

źródÅ‚o opisu: empik.com

źródÅ‚o okÅ‚óadki: empik.com