<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p>

»ZnikajÄ…ca ziemia

Dziewięć godzin lotu od Moskwy. Ocean, wulkany i tundra. Miejsce idealne, żeby zniknąć bez Å›ladu…

Pewnego sierpniowego popoÅ‚udnia w zatoce na póÅ‚wyspie Kamczatka znikajÄ… bez Å›ladu dwie siostry, oÅ›mioletnia Sonia i jedenastoletnia Alona. MijajÄ… tygodnie, potem miesiÄ…ce, a policyjne Å›ledztwo utyka w martwym punkcie. ZaginiÄ™cie dziewczynek odbija siÄ™ szerokim echem wÅ›ród lokalnej spoÅ‚ecznoÅ›ci, a strach i poczucie utraty sÄ… szczególnie dojmujÄ…ce dla kobiet.

ZabierajÄ…c nas na KamczatkÄ™, "ZnikajÄ…ca ziemia" z rzadko spotykanÄ… emocjonalnÄ… ostroÅ›ciÄ… otwiera przed nami Å›wiaty zÅ‚ożonych osobowoÅ›ci, postaci przypadkowo poÅ‚Ä…czonych kryminalnÄ… intrygÄ…: Å›wiadka, sÄ…siadki, detektywa i matki. Przenosimy siÄ™ do krainy surowego piÄ™kna – gÄ™stych lasów, bezkresnej tundry, wyniosÅ‚ych wulkanów oraz skutych lodem mórz, które otaczajÄ… JaponiÄ™ i AlaskÄ™, do regionu tyleż zÅ‚ożonego co pociÄ…gajÄ…cego, w którym napiÄ™cia etniczne od dawna niebezpiecznie kipiÄ… i w którym obcy sÄ… czÄ™sto pierwszymi oskarżonymi.

DziÄ™ki silnie angażujÄ…cej narracji, porównywalnej ze sÅ‚ynnym filmem Petera Weira "Piknik pod WiszÄ…cÄ… SkaÅ‚Ä…", potężnej wyobraźni i empatii mÅ‚odej pisarki ta przejmujÄ…ca powieść pomaga zrozumieć zawiÅ‚e wiÄ™zi rodzinne i spoÅ‚eczne w tej części Rosji, której dotÄ…d nie znaliÅ›my.

źródÅ‚o opisu: empik.com

źródÅ‚o okÅ‚óadki: empik.com